banner
banner
23-03-2014 22:16:00

Twitter Hesapları Kapatmaya Başladı

Twitter Hesapları Kapatmaya Başladı

Twitter, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın mahkeme kararıyla askıya alınmasını istediği hesapları kapatmaya başladı.


Twitter, bu kapsamda Samsun'da C.K. adlı kadının ismi kullanılarak müstehcen içerikli yazı ve resimlere yer veren sahte hesabı askıya aldı.

BAKAN ELVAN'DAN İLK YORUM 
Twitter'ın yasağa neden olan bir hesabı kapatmasının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan'dan açıklama geldi.

Elvan, "Twitter'ın hesabı askıya almasını olumlu bir adım olarak görüyorum. TİB ile Twitter'in karşılıklı görüşmelerinin devam etmesinde fayda olduğu kanaatindeyim" dedi. 

Twitter'ın yasaklanmasına neden olan kararlardan biri, adına açılan sahte Twitter hesabından müstehcen fotoğraflar yayınlandığını belirterek Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne dava açan kadının başvurusu üzerine alınmıştı.

Twitter'ın "içeriğe erişimin engellenmesi" yönündeki kararı uygulamadığı belirtilmişti.

Twitter'ın yasaklanması sonrası Samsun Barosu avukatlarından Adnan Aydın, Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla ilgili bir açıklama yapmıştı.

Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin aldığı karar nedeniyle Twitter'ın yasaklanmasını eleştiren avukat Adnan Aydın şunları söylemişti:

"Şimdi görüyoruz ki buna dayanak yapılarak Twitter'a tamamen erişim engellenmiştir. Bizim talebimiz sadece ilgili sayfaya erişimin engellenmesiydi. Twitter'in tamamının kapatılması gibi bir talebimiz yok, olamaz da."

Kaynak: haber24.com
Bu haber 375 defa okunmuştur.

Etiketler:


YORUM YAZIN

Yapılan Yorumlar
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Volkswagen Seçimini Yaptı

Volkswagen Seçimini Yaptı

Alman otomobil devi Volkswagen 800 milyon euroluk yeni fabrikasını kurmak için tercihini yaptı. Bir süredir Türkiye ile Polonya arasında seçim yapması beklenen firmanın kararı netl..

DEVAMI +
TWITTER'DAN SICAK TÜRKİYE AÇIKLAMASI

TWITTER'DAN SICAK TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Dün gece geç saatlerde erişime kapatılan Twitter yasağı sürüyor. Sosyal medya devi ise yasak kararı üzerine flaş bir açıklama daha yaptı.

DEVAMI +